Mira Oras siirtyy toisen työnantajan palvelukseen

22.3.2020Viime syksynä FCFJ:n toiminnanjohtajana aloittanut Mira Oras siirtyy toisen työnantajan palvelukseen. FCFJ haluaa kiittää Miraa hänen panoksestaan seuran palveluksessa. Samalla haluamme toivottaa Miralle onnea uusiin haasteistiin. Mira jatkaa seurassa edelleen vapaehtoishommissa mm. 2014 ikäluokassa." Kiitos Futura Junioreille kokemuksista, uusista näkymyksistä ja haasteista, joita työssäni pääsin tekemään. Suuri kiitos sujuvasta yhteistyöstä, jossa jokainen kohtaaminen on ollut tärkeä. Seurasta, Futura perheestä löytyy tekemisen tahtoa, yhteen hiileen puhaltamista ja pelaajat huomioivaa toimintaa. Seurasta en häviä, vaan tulen vaikuttamaan omalla mahdollisuuksillani hyvän toiminnan säilymiseen. Nähdään kentillä ja jatketaan tätä tärkeää työtä!" sanoi Oras.Seuran toimintaa pyöritetään nyt toistaiseksi johtokunta vetoisesti. toimisto@fcfj.fi sähköposti toimii normaalisti ja johtokunnan yhteystiedot löytyvät osoitteesta https://www.fcfj.fi/seura/johtaminen/