Syyskokous valitsi FCFJ:lle uuden puheenjohtajan

5.10.2022

FCFJ:n syyskokous järjestettiin tiistaina 4. lokakuuta seuran toimistolla. Syyskokous vahvisti toimintasuunnitelman ja budjetin kaudelle 2022-2023. Syyskokouksessa valittiin seuran uudeksi puheenjohtajaksi Rami Niinikoski. Rami on ollut seuran johtokunnassa jo useamman vuoden ja on tuttu kasvo mm. T10 joukkueen valmentajana ja naisten joukkueen joukkueenjohtajana. Rami toimii myös seuramme edustajana Palloliiton luottamustehtävissä.

Seuran puheenjohtajana neljä vuotta toiminut Markus Broman ”eläköityy” puheenjohtajan tehtävistä ja jatkaa päävalmentajana naisten kakkosjoukkueessa. Seuran henkilökunta ja johtokunta haluaa kiittää Markusta hänen tekemästään työstään seuran eteen.

Syyskokous nimesi myös seuralle uuden johtokunnan. Johtokuntaan valittiin uutena jäsenenä Mikko von Bagh. Johtokunnassa jatkavat  Elina Lähtevänoja, Mira Oras, Ilkka Pesonen ja Jan Zimmer.

FCFJ uusi puheenjohtaja Rami Niinikoski