Janne Ekman FCFJ:n toiminnanjohtajaksi

1.7.2020

Kun korona tilanne helpottuu, niin FCFJ saa uuden toiminnanjohtajan. FCFJ on palkannut uudeksi toiminnanjohtajakseen Janne Ekmanin. Ekman on ollut seuran toiminnassa mukana aina perustamisesta asti. Ekman omaa myös laajan osaamisen yhdistystoiminnasta. Hän vastasi myös tänä vuonna seuran kesätyöntekijöiden rekrytoimisesta.

Seuran edellinen toiminnanjohtaja Mira Oras siirtyi maaliskuussa toisen työnantajan palvelukseen ja Ekman siirtyy hänen tilalleen. Seuran eri kehityshankkeet tulevat työllistämään toiminnanjohtajaa paljolti lähiaikoina.

Arvostan suuresti Jannen kokemusta ja olen iloinen, että löytyi mahdollisuus saada Janne palkattua tähän tärkeään tehtävään seuraamme, toteaa puheenjohtaja Markus Broman.  Toivotamme Jannen tervetulleeksi organisaatiomme ytimeen.Kesätoimittaja 

Eino Siljamo